Euro si neudržalo zisky voči doláru

LONDÝN 17. decembra (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena v utorok nedokázala udržať svoje posilnenie voči doláru, ktoré nastalo po správe o tom, že dôvera nemeckých investorov v decembri vzrástla.

Investori totiž obmedzovali riskantné pozície pred tohtotýždňovým zasadaním amerického Federálneho rezervného systému (Fed), na ktorom by centrálna banka USA mala rozhodnúť o budúcnosti jej programu nákupov dlhopisov.

Euro stratilo úvodné zisky a obchodovalo sa na úrovni 1,3752 USD/EUR, čiže v porovnaní s predošlým dňom o 0,1 % nižšie. Spoločná európska mena oslabila aj voči švédskej korune, a to o 0,3 % na 9,0257 SEK/EUR. Švédska centrálna banka totiž v utorok v súlade s očakávaniami znížila repo sadzbu a časť investorov ráta s tým, že slabosť švédskej koruny je v podstate minulosťou.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...