Euro stagnovalo voči doláru a posilnilo oproti jenu

LONDÝN 20. novembra (WEBNOVINY) – Euro v utorok stagnovalo voči doláru po tom, čo náznaky, že Grécko sa priblížilo k získaniu ďalšej pomoci, prevážili nad zhoršením úverového ratingu Francúzska.

Ministri financií členských štátov eurozóny v utorok rokujú o uvoľnení peňazí z medzinárodného úverového programu pre Grécko. Vláda v Aténach deň predtým prijala legislatívne opatrenia, ktoré majú zlepšiť plnenie dohodnutých rozpočtových cieľov.

V skoršom obchodovaní spoločná mena oslabovala v reakcii na správu, že medzinárodná ratingová agentúra Moody’s v pondelok zhoršila Francúzsku jeho najvyšší trojáčkový rating o jeden stupeň.

Euro sa voči doláru pohybovalo bez výraznejšej zmeny na úrovni 1,2810 USD/EUR. Japonský jen zostával pod tlakom pre rastúce očakávania, že vláda, ktorá vzíde z decembrových predčasných volieb, dotlačí centrálnu banku krajiny k razantnejšiemu uvoľneniu monetárnej politiky. Dolár voči jenu posilnil o 0,1 % na 81,50 USD/JPY a euro oproti jenu vzrástlo na štvortýždňové maximum 104,50 JPY/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...