Euro stúplo voči jenu, mierne oslabilo voči doláru

LONDÝN 9. januára (WEBNOVINY) – Dolár v stredu posilnil voči jenu. Obnovené očakávania, že Bank of Japan (BOJ) uvoľní menovú politiku, totiž viedli časť investorov k výpredaju japonskej meny.

Zdroje blízke BOJ pre Reuters uviedli, že centrálna banka si pravdepodobne na svojom zasadaní 21. a 22. januára osvojí inflačný cieľ na úrovni 2 %, čiže na dvojnásobne vyššej úrovni, ako si oficiálne želá teraz. Dolár si pripísal 0,5 % a stúpol na 87,50 JPY/USD.

Slabosť jenu pomohla spoločnej európskej mene, ktorá vzrástla o približne 0,3 % na 114,20 JPY/EUR. Oproti doláru euro mierne oslabilo, a to na 1,3050 USD/EUR. Na spoločnú európsku menu negatívne zapôsobila správa o tom, že nemecká priemyselná produkcia v novembri stúpla menej, ako sa predpokladalo.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...