Euro stúplo voči jenu, stagnovalo oproti doláru

LONDÝN 8. marca (WEBNOVINY) – Dolár v piatok voči jenu vzrástol až na 3,5-ročné maximum a stúpol aj voči košu iných hlavných svetových mien.

Smerom nahor americkú menu posúvalo očakávanie pozitívnej správy o tvorbe pracovných miest v USA.

Dolár oproti jenu posilnil o 1 % na 95,80 JPY/USD, čiže najvyššie od augusta 2009.

Od začiatku tohto roka si dolár voči jenu pripísal už 10 %. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, vzrástol o 0,15 % na 82,192 bodu, čiže takmer na 6,5-mesačné maximum 82,604, na ktoré sa vyšplhal v stredu.

Spoločná európska mena oproti jenu posilnila o viac ako 1 % na 125,67 JPY/EUR, čiže najvyššie od 20. februára. Voči doláru hodnota eura v podstate stagnovala na úrovni 1,3103 USD/EUR.

Udržalo si tak štvrtkové zisky, ktoré boli reakciou na to, že šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi nesignalizoval ďalšie uvoľnenie menovej politiky tak rozhodne, ako niektorí obchodníci očakávali.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...