Euro ustúpilo z rekordných úrovní voči jenu aj doláru

LONDÝN 26. novembra (WEBNOVINY) – Euro v pondelok ustúpilo zo sedemmesačného maxima voči jenu. Obchodníci totiž vyberali zisky po posilnení spoločnej európskej meny.

Predpoklad, že Grécko je veľmi blízko k zabezpečeniu si nových núdzových úverov, však pokles eura brzdil.

V súvislosti s pondelkovou schôdzkou ministrov financií eurozóny, ktorej cieľom je dosiahnutie dohody o uvoľnení pomoci Aténam zo strany zahraničných veriteľov, francúzsky minister financií povedal, že dohoda je blízko.

Euro voči jenu oproti predošlému obchodovaciemu dňu kleslo o 0,4 % na 106,60 JPY/EUR. Predtým však počas ázijského obchodovania na platforme EBS stúplo až na 107,135 JPY/EUR, čiže najvyššie od konca apríla. Oproti doláru sa kurz eura nezmenil a bol na úrovni 1,2975 USD/EUR. V piatok však bolo euro až na úrovni 1,2991 USD/EUR, čiže bolo voči americkej mene najsilnejšie od konca októbra.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...