Euro v piatok oslabilo voči doláru a jenu

LONDÝN 18. januára (WEBNOVINY) – Dolár v piatok ustúpil z vyše dvaapolročného maxima voči japonskému jenu, keď investori vyberali zisky po nedávnom prudkom zhodnotení americkej meny.

S ďalším oslabením jenu možno podľa agentúry Reuters počítať v prípade, že centrálna banka krajiny ohlási v boji proti deflácii opatrenia nad rámec súčasných očakávaní trhov.

Zdroje oboznámené so situáciou pre agentúru Reuters uviedli, že japonská centrálna banka pod neustálym tlakom novej vlády zváži nový program, v rámci ktorého sa zaviaže neobmedzene skupovať aktíva dovtedy, kým sa inflácia nepriblíži na dosah cieľovej hodnoty 2 %.

Dolár voči jenu oslabil o 0,1 % na 89,81 JPY/USD a euro o 0,3 % na 119,92 JPY/EUR. Oproti doláru euro kleslo o 0,2 % na 1,3355 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...