Euro v piatok voči doláru mierne kleslo

LONDÝN 17. januára (WEBNOVINY) – Euro v piatok mierne oslabilo vzhľadom na obavy z deflácie v niektorých častiach stále krehkej európskej ekonomiky.

Predpokladá sa, že na euro bude v tomto roku negatívne vplývať perspektíva ďalších opatrení Európskej centrálnej banky (ECB) na podporu ekonomického rastu v čase, kedy centrálne banky USA a Veľkej Británie začínajú uvažovať o sprísnení menovej politiky.

Spoločná európska mena si voči doláru v piatok odpísala 0,1 % a oslabila na úroveň 1,3599 USD/EUR. Voči jenu však dolár klesol na 104,27 JPY/USD. Ustúpil tak zo svojho týždňového maxima oproti japonskej mene na úrovni 104,925 JPY/USD, na ktoré sa vyšplhal vo štvrtok.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...