Euro v pondelok kleslo voči doláru, jenu aj franku

LONDÝN 6. februára (WEBNOVINY) – Euro v pondelok oslabilo, keďže grécke koaličné strany ešte neodsúhlasili podmienky pre prijatie nového balíčka núdzovej pomoci.

Táto situácia znamená, že stále existuje riziko neriadeného bankrotu. Grécke koaličné strany musia odsúhlasiť podmienky novej pomoci v sume 130 mld. eur pred najbližším stretnutím ministrov financií eurozóny.

Spoločná európska mena voči doláru klesla o 0,5 % na 1,3073 USD/EUR.

Skutočnosť, že euro sa udržalo nad úrovňou 1,30 USD/EUR, však stále naznačuje, že investori veria tomu, že Atény a poskytovatelia zahraničnej pomoci sa na poslednú chvíľu dohodnú.

Oproti japonskému jenu spoločná európska mena oslabila o 0,6 % na 100,01 JPY/EUR.

Voči švajčiarskemu franku euro kleslo o 0,1 % na 1,2065 CHF/EUR, čiže blízko k úrovni 1,20 CHF/EUR, pričom švajčiarska centrálna banka nechce dopustiť, aby sa táto úroveň prelomila.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...