Euro v pondelok oslabilo voči doláru

LONDÝN 4. marca (WEBNOVINY) – Euro v pondelok oslabilo voči doláru po tom ako nedávna séria slabých údajov z ekonomiky eurozóny zvýšila špekulácie, že Európska centrálna banka (ECB) môže znížiť úrokové sadzby skôr, než sa pôvodne očakávalo.

Podľa ekonómov slabá dôvera v eurozóne a minulotýždňové údaje o nezamestnanosti môžu prinútiť ECB revidovať smerom nadol výhľad pre ekonomiku menovej únie a zvážiť skoršie zníženie sadzieb.

Negatívne na spoločnú európsku menu tiež vplýval nerozhodný výsledok minulotýždňových volieb v Taliansku. Analytici sa obávajú, že krajina nebude schopná bez stabilnej vlády prijať reformy potrebné na to, aby dostala svoj dlh pod kontrolu.

Euro oslabilo voči doláru na denné minimum 1,2982 USD/EUR a nachádzalo sa tak blízko dvaapolročného minima na úrovni 1,2966 USD/EUR, na ktoré sa dostalo v piatok.

Naposledy euro strácalo voči doláru 0,2 % a obchodovalo sa na úrovni 1,2998 USD/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči iným hlavným svetovým menám, vzrástol o 0,1 % na 82,379 bodu. Dolár stagnoval voči jenu na úrovni 93,56 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...