Euro vo štvrtok oslabilo voči doláru

LONDÝN 9. mája (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena vo štvrtok oslabila voči americkému doláru a ukončila tak dva dni trvajúce posilňovanie. Euro ťahali nadol očakávania, že európska centrálna banka (ECB) pristúpi k ďalšiemu uvoľňovaniu monetárnej politiky.

K oslabeniu európskej meny prispel aj rast výnosov zo španielskych dlhopisov.

Euro oslabilo aj voči britskej libre, keďže britská centrálna banka ponechala úrokové sadzby nezmenené a rovnako bez zmeny ponechala aj svoj program nákupu aktív.

Euro voči americkému doláru oslabilo na 1,31345 USD/EUR. Britská libra vo štvrtok posilnila voči americkému doláru na úroveň 1,5589 USD/GBP. Vo štvrtok posilnil aj austrálsky dolár a novozélandský dolár.

Úrokové sadzby austrálskej centrálnej banky sa totiž dostali na rekordné minimum. Novozélandská mena posilnila, keďže sa miera nezamestnanosti v krajine v marci dostala na najnižšiu úroveň za tri roky.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...