Euro vo štvrtok posilnilo voči doláru a jenu

LONDÝN 24. januára (WEBNOVINY) – Euro vo štvrtok posilnilo voči japonskému jenu aj doláru, keď hospodárske údaje z Nemecka a širšej eurozóny naznačili, že menová únia má najhoršiu časť dlhovej krízy za sebou.

Spoločnú menu najskôr tlačila nadol správa o poklese aktivity vo francúzskom súkromnom sektore, ktorý sa v januári prepadol najvýraznejšie od kulminácie globálnej krízy.

Euro však prekonalo straty, keď agentúra Markit následne informovala, že jej index nákupných manažérov (PMI) v nemeckom súkromnom sektore urýchlil tempo rastu na ročné maximum.

Euro posilnilo voči doláru o 0,1 % na 1,3330 USD/EUR a udržalo sa tak neďaleko 11-mesačného maxima zo 14. januára. Voči jenu euro posilnilo o 1,2 % na 119,39 JPY/EUR a dolár oproti jenu vzrástol o 1,1 % na 89,60 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...