Euro voči doláru kleslo najnižšie za dva týždne

LONDÝN 31. októbra (WEBNOVINY) – Euro vo štvrtok voči doláru oslabilo na dvojtýždňové minimum.

Zmiernenie inflácie v eurozóne v októbri na najnižšiu úroveň za takmer štyri roky totiž posilnilo špekulácie, že Európska centrálna banka (ECB) opäť uvoľní svoju menovú politiku. Dolárovému indexu pomohlo to, že euro oslabilo, a stúpol na dvojtýždňové maximum.

Americkú menu podporilo aj to, že centrálna banka USA po svojom stredajšom zasadaní nevyjadrila až také veľké znepokojenie nad tempom zotavovania ekonomiky, ako niektorí investori očakávali.

Spoločná európska mena vo štvrtok stratila 0,7 % a oslabila na 1,3638 USD/EUR, čiže najnižšie od 17. októbra.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, posilnil o 0,25 % na 79,984 bodu, čiže najvyššie od 17. októbra. Voči japonskému jenu si však dolár odpísal 0,3 % a klesol na 98,19 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...