Euro voči doláru mierne kleslo, voči franku rekordne stúplo

LONDÝN 17. septembra (WEBNOVINY) – Americký dolár v pondelok zostával v blízkosti svojho sedemmesačného dna.

Očakáva sa pritom, že naďalej bude slabý po tom, ako americký Federálny rezervný systém (Fed) minulý týždeň spustil nové kolo agresívneho menového stimulu.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, bol iba na úrovni 78,867 bodu, čiže neďaleko piatkovej hodnoty 78,601 bodu, ktorá bola najnižšia od konca februára.

Kurz dolára voči jenu sa však nezmenil a bol na úrovni 78,38 JPY/USD. Euro voči doláru mierne oslabilo, a to o 0,1 % na 1,3109 USD/EUR po tom, ako v piatok kulminovalo na úrovni 1,31691 USD/EUR.

„Ešte stále je pravdepodobné, že euro trochu stúpne. Jeho dynamika sa ešte nevytratila,“ povedal Steve Barrow zo Standard Bank. Voči švajčiarskemu franku spoločná európska mena na obchodovacej platforme EBS stúpla na osemmesačné maximum 1,21849 CHF/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...