Euro voči doláru oslabilo

LONDÝN 15. júla (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena v pondelok voči doláru oslabila pre obavy o stav hlavných aj okrajových ekonomík eurozóny.

Výhľad eura pritom zostáva nepriaznivý vzhľadom na to, že nemecký export sa zhoršil, Francúzsko prišlo o hodnotenie úverovej spoľahlivosti na najvyššom stupni AAA zo strany medzinárodnej ratingovej agentúry Fitch a v Portugalsku prebiehajú politické spory v súvislosti s úspornými opatreniami. V pondelok si euro voči doláru odpísalo 0,3 % a kleslo na 1,3030 USD/EUR.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, voči predošlému obchodovaciemu dňu posilnil o 0,3 % na 83,245 bodu. Zotavil sa tak z minulotýždňovej úrovne 82,418 bodu. Oproti japonskému jenu dolár v pondelok stúpol o 0,9 % na 100,09 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...