Euro voči doláru oslabilo, doľahli naň pochybnosti

LONDÝN 27. novembra (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena v utorok voči doláru oslabila a odpísala si tak zisky, ktoré dosiahla vďaka dohode o pomoci Grécku.

Na euro totiž opätovne začali negatívne pôsobiť pochybnosti o stave celkovej ekonomiky eurozóny. Na obchodovacej platforme EBS euro kleslo až na 1,29350 USD/EUR. Neskôr sa mierne zotavilo na 1,2955 USD/EUR, ale oproti predošlému dňu bolo aj tak nižšie o 0,2 %.

Dolár voči jenu posilnil o 0,1 % na 82,10 JPY/USD. Líder japonskej opozície Šinzo Abe, ktorý po decembrových voľbách pravdepodobne bude novým premiérom krajiny, totiž zopakoval výzvy na odvážnejšie menové a fiškálne stimuly s cieľom oživiť ekonomiku Japonska.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...