Euro voči doláru oslabilo, pohoršilo si aj oproti jenu

LONDÝN 20. augusta (WEBNOVINY) – Euro v pondelok oslabilo po tom, ako Európska centrálna banka (ECB) poprela správu nemeckého týždenníka Der Spiegel o tom, že uvažuje o stanovení hornej hranice výnosov z dlhopisov problémových členov eurozóny, ktorú bude považovať za dôvod na nákup dlhopisov.

ECB vyhlásila, že je nesprávne hovoriť o rozhodnutiach, ktoré sa ešte neprijali.

Spoločná európska mena voči doláru oslabila o 0,3 % na 1,2296 USD/EUR. Oproti japonskému jenu tiež klesla o 0,3 %, a to na 97,79 JPY/EUR.

Kurz dolára voči jenu sa nezmenil a bol na úrovni 79,49 JPY/USD. Počas ranného ázijského obchodovania však dolár bol až na päťtýždňovom maxime 79,66 JPY/USD, keďže ho podporili lepšie ekonomické správy z USA.

Česká koruna v pondelok mierne oslabila, ale forint a zlotý stúpli. Koruna si do 10:55 SELČ odpísala 0,05 % a klesla na 24,9 CZK/EUR, poľský zlotý stúpol o 0,02 % na 4,066 PLN/EUR a maďarský forint si pripísal 0,08 % a posilnil na 277,2 HUF/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...