Euro voči doláru v piatok oslabilo

LONDÝN 7. februára (WEBNOVINY) – Euro v piatok oproti doláru oslabilo v reakcii na to, že nemecký ústavný súd kritizoval program nákupov dlhopisov Európskou centrálnou bankou (ECB).

Obchodníci uviedli, že námietky nemeckého ústavného súdu voči programu, ktorý v posledných dvoch rokoch euro podporuje, spoločnú európsku menu poškodili. To, že nemecký súd problematiku posunul Európskemu súdnemu dvoru, však zároveň odstránilo vyhliadky, že Nemecko by sa mohlo pokúsiť program ECB obmedziť.

„Euro kleslo, ale iba mierne. Je to samozrejme odôvodnené, ak si predstavíte, že Európsky súdny dvor bude voči ECB viac priateľský,“ povedal Ulrich Leuchtmann z Commerzbank. Spoločná európska mena oslabila na 1,3552 USD/EUR, ale potom sa zotavila na 1,3572 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...