Euro voči doláru zaznamenalo dvojmesačné maximum

NEW YORK 9. februára (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena vo štvrtok voči doláru posilnila na dvojmesačné maximum nad hranicu 1,33 USD/EUR po tom, ako grécky premiér potvrdil, že politickí lídri krajiny sa dohodli na reformách potrebných pre zabezpečenie nového balíčka zahraničnej núdzovej pomoci.

Euro poskočilo na 1,3321 USD/EUR, čiže oproti predošlému dňu vzrástlo o 0,4 %. Zároveň išlo o najvyššiu hodnotu od začiatku decembra.

Neskôr spoločná európska mena ustúpila na 1,3255 USD/EUR, čiže oproti predošlému dňu bola na nezmenenej úrovni.

Dolár voči japonskému jenu posilnil na 77,34 JPY/USD, pričom mu pomohla správa o tom, že počet nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti v USA minulý týždeň nečakane klesol.

Obavy o vývoj v Grécku vo štvrtok stredoeurópske meny najprv oslabili, ale po správe, že grécki lídri sa dohodli na opatreniach potrebných na zabezpečenie núdzovej pomoci, sa meny v strednej Európe čiastočne zotavili. Napriek tomu česká koruna bola do 14:31 SEČ slabšia o 0,86 %, a to na úrovni 24,974 CZK/EUR, poľský zlotý bol na úrovni 4,191 PLN/EUR, čiže bol slabší o 0,26 % a maďarský forint bol oproti predošlému dňu nižšie o 0,3 % a jeho kurz bol 291,05 HUF/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...