Euro vzrástlo na takmer dvojmesačné maximum

LONDÝN 13. februára (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena v pondelok voči doláru posilnila v reakcii na to, že grécky parlament schválil ďalšie úsporné opatrenia.

Atény sa tak priblížili k tomu, že si zabezpečia potrebné financie v rámci zahraničnej núdzovej pomoci.

Euro si pripísalo 0,5 % a posilnilo na 1,3245 USD/EUR. Dostalo sa tak na dosah svojho dvojmesačného maxima 1,3322 USD/EUR, na ktoré sa vyšplhalo minulý týždeň.

Keďže stále je potrebné vyriešiť prekážky pre to, aby sa Atény vyhli neriadenému bankrotu, investori zostávajú skeptickí.

Ministri financií eurozóny Grécko stále žiadajú, aby vysvetlilo, ako v tomto roku dosiahne úspory v sume 325 mil. eur, skôr ako schvália druhý balíček pomoci v objeme 130 mld. eur. „Grécke dohody o úsporných opatreniach mali na euro vždy iba krátkodobý pozitívny vplyv,“ poznamenal Paul Robson zo spoločnosti RBS.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...