Európa má podľa šéfa EK Barrosa najväčšie krízy za sebou

PRAHA 3. apríla (WEBNOVINY) – Európske ekonomiky už majú to najhoršie z dlhovej krízy za sebou. V stredu to vyhlásil šéf Európskej komisie (EK) Manuel Barroso počas návštevy Prahy.

„Verím, že EÚ už prešla tým najhorším z dlhovej krízy, situácia je však naďalej krehká,“ uviedol Barroso.

Podľa jeho slov EÚ ukončila neistotu okolo Cypru. Podľa Barrosa však musí byť schválený program dôsledne uvedený do praxe, aby cyperská ekonomika získala udržateľný základ.

Cyprus by mal od roku 2017 vytvárať primárne rozpočtové prebytky na úrovni 4 % hrubého domáceho produktu (HDP). Vyplýva to z memoranda o porozumení, ktoré podpísala vláda ostrovného štátu s medzinárodnými veriteľmi v utorok. Výmenou za úverový program v objeme 10 mld. eur sa Cyprus zaviazal k ozdraveniu verejných financií, reformám verejnej správy, dôchodkového systému, zdravotníctva a trhu práce.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...