Európa by mala zvoľniť úsporné opatrenia a podporiť prácu

BRUSEL 15. marca (WEBNOVINY) – Odchádzajúci taliansky premiér Mario Monti vyzval Európsku úniu, aby krajinám vo finančných problémoch poskytla úľavy z úsporných opatrení s cieľom získať dodatočné zdroje na podporu pracovných miest.

V opačnom prípade podľa neho hrozí, že voliči odmietnu potrebné reformy, ako sa to stalo minulý mesiac v talianskych parlamentných voľbách.

Napriek tomu, že končiaca úradnícka vláda v Taliansku urobila všetko, o čo ju žiadal Brusel, „podpora verejnosti pre reformy, a čo je horšie pre Európsku úniu, dramaticky klesá“, zdôraznil premiér podľa agentúry AFP.

Trend, ktorý sa prejavil nedávno v Taliansku, je „viditeľný v mnohých ďalších krajinách EÚ“ a tlak trhov síce viedol k reformám, ktoré boli dávno potrebné, Európa však potrebuje „komplexnejšiu stratégiu, ktorá v dlhodobom horizonte zabezpečí úspech reforiem“, dodal Monti.

Výsledkom volieb, ktoré sa v Taliansku uskutočnili 24. a 25. februára, je nefunkčný parlament.

Stredoľavá koalícia získala väčšinu v dolnej komore, ale neovládla Senát, ktorý má rovnaké legislatívne právomoci. Ak sa nepodarí zostaviť vládu, krajinu čakajú v najbližších mesiacoch nové voľby.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...