Európa sa môže v tomto roku podľa šéfky MMF vyhnúť recesii

JOHANNESBURG 9. januára (WEBNOVINY) – Európa sa môže v tomto roku vyhnúť recesii, vyhlásila šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová.

Pre juhoafrický denník Business Day ďalej povedala, že existujú dôvody na optimistickejší výhľad pre región. "Situácia eurozóny sa počas posledných osemnástich mesiacov výrazne zmenila…sú dôvody na trocha pozitívnejší výhľad," povedala pre denník počas svojej dvojdňovej návštevy Južnej Ameriky.
Lagardeová ešte v piatok uviedla, že je nepravdepodobné, že euro v tomto roku zanikne. Zároveň však varovala, že tohtomesačná správa MMF ukáže, že rast svetového hospodárstva je pomalší, než sa pôvodne očakávalo. V septembri fond odhadoval, že tempo rastu svetového hospodárstva je na úrovni 4 %."Bude rok 2012 koncom meny euro? Moja odpoveď znie: nemyslím si to," uviedla Lagardeová.

"Je to mladá a tiež pevná mena. V eurozóne je pre dlhovú krízu veľa tlakov a problémov. Tie však nevznikajú vo vzťahu k mene. Objavujú sa obavy o silu bankového sektora, mena ako taká však v roku 2012 nezanikne, ani sa nevytratí," dodala šéfka MMF.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...