Európska burza posilnila, japonský trh oslabil

NEW YORK 30. júla (WEBNOVINY) – Európske akciové trhy v pondelok posilnili. Motorom rastu boli spoločnosti EDF a Air Liquide, ktoré zaznamenali priaznivé výsledky.

Výraznejší rast akciového trhu však brzdili očakávania výsledkov stredajšieho zasadnutia amerického Federálneho rezervného systému (Fed).

Očakáva sa, že toto zasadnutie naznačí ďalšiu budúcnosť stimulačného programu Fedu pre americkú ekonomiku. Paneurópsky akciový index FTSEurofirst 300 posilnil o 0,01 % na 1 206,18 bodu.

Akciové indexy Standard & Poor’s 500 a Nasdaq v utorok posilnili, keď ich nahor ťahali predovšetkým technologické tituly. Akcie sociálnej siete Facebook posilnili o 6,2 %. Darilo sa aj spoločnosti Pfizer, keďže jej hospodárske výsledky mierne prekonali očakávania.

Index priemyselných blue chips Dow Jones oslabil o 0,24 % na 15 520,59 bodu, širší Standard & Poor’s 500 posilnil o 0,04 % na 1 685,96 bodu, technologický Nasdaq si pripísal 0,48 % a uzatvoril na úrovni 3 616,47 bodu.

Japonský akciový trh v stredu oslabil. Investori totiž očakávajú výsledky zasadnutia amerického Fedu. Pod pokles japonskej burzy sa podpísali aj výsledky niektorých spoločností, ktoré boli pre trh sklamaním. Medzi tieto spoločnosti patrí napríklad spoločnosť Fuji Heavy Industries.

Japonský akciový index Nikkei oslabil o 1,5 % na 13 668,32 bodu. Počas júla si tento index odpísal 0,1 % a klesal tak tretí mesiac po sebe. Širší Topix oslabil rovnako o 1,5 % na 1 131,70 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...