Európska komisia predbežne schválila pomoc pre PSA

BRUSEL 11. februára (WEBNOVINY) – Európska komisia (EK) v pondelok predbežne schválila štátnu pomoc v sume 1,2 ml. eur, ktorou chce Francúzsko podporiť automobilovú skupinu PSA Peugeot Citroën (PSA).

Konečné rozhodnutie o pomoci padne na základe plánu reštrukturalizácie skupiny, ktorý musí vláda v Paríži predložiť do šiestich mesiacov. „Schválenie záruk pre spoločnosť Banque PSA Finance, ktorá je bankovou divíziou PSA, bolo potrebné, aby sa zabránilo rozšíreniu nákazy na francúzsky bankový systém,“ uviedla komisia vo vyhlásení.

Z plánu pomoci však neprofituje iba Banque PSA Finance, ale celá skupina PSA, a preto je potrebné, aby Francúzsko vypracovalo reštrukturalizačný plán pre celú skupinu, uzavrela EK. Globálne predaje druhého najväčšieho výrobcu automobilov v Európe v roku 2012 klesli o 16 % na menej ako 3 mil. áut. PSA zasiahol prepad dopytu na európskom trhu, ktorý zodpovedá za zhruba 60 % obratu skupiny. PSA minulý týždeň informovala, že znížila účtovnú hodnotu svojich výrobných závodov a ďalších aktív o 28 %. K čistej strate za rok 2012 tak pridala odpisy v hodnote 4,13 mld. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...