Európska komisia urobila raziu v ropných spoločnostiach

15.5.2013

LONDÝN/OSLO 15. mája (WEBNOVINY) – V priestoroch spoločností Shell, BP a Statoil urobila Európska komisia (EK) raziu pre podozrenia z manipulácie cien ropy.

„Neohlásená inšpekcia sa konala v priestoroch niekoľkých spoločností, ktoré pôsobia v sektore rafinérskych produktov a biopalív,“ uviedla EK s tým, že vyšetrovanie sa uskutočnilo na území dvoch členských štátov EÚ a jedného štátu mimo EÚ.

„Komisia sa obáva, že medzi spoločnosťami mohla existovať kolúzna dohoda a spoločnosti nahlasovali agentúre pre tvorbu cien Platts skreslené ceny v snahe manipulovať tak s cenami rafinérskych produktov a biopalív,“ uviedla EK. Podľa EK tieto spoločnosti navyše zabraňovali ďalším účastníkom trhu, aby sa podieľali na procese určovania cien.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...