Európska komisia vyšetruje telekomunikačné spoločnosti

BRUSEL 11. júla (WEBNOVINY) – Európska komisia v utorok uskutočnila razie v telekomunikačných spoločnostiach vo viacerých členských štátoch Európskej únie.

Dôvodom je podozrenie zo zneužívania dominantnej pozície na trhu služieb pripojenia k internetu.

„Komisia má podozrenie, že dotknuté spoločnosti porušujú protimonopolné pravidlá EÚ, ktoré zakazujú zneužívanie dominantnej pozície na trhu,“ uviedla komisia vo vyhlásení.

Mená firiem komisia v súlade so zaužívanými postupmi nezverejnila. Vyšetrovanie potvrdili spoločnosti Deutsche Telekom a Orange SA. Podľa zdrojov oboznámených so situáciou sa komisia zameriava spolu na tri spoločnosti. Jednou z nich má byť aj španielska Telefónica, tá však odmietla medializované informácie komentovať.

Pokiaľ Európska komisia príde k záveru, že firmy porušovali protimonopolné pravidlá EÚ, môže im vymerať pokutu až do výšky 10 % ich globálneho obratu. Telekomunikačné skupiny Deutsche Telekom, Orange a Telefónica pôsobia aj v Slovenskej republike.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...