Európska mena stúpla voči americkému doláru iba mierne

LONDÝN 31. júla (WEBNOVINY) – Euro v utorok voči americkému doláru mierne stúplo. Zostalo však pod svojim trojtýždňovým maximom pre pochybnosti, či Európska centrálna banka (ECB) dokáže naplniť očakávania trhu v oblasti odvážnych krokov zameraných na boj proti dlhovej kríze.

Spoločná európska mena si voči americkej mene pripísala 0,2 % a posilnila na 1,2280 USD/EUR. Zostala však hlboko pod svojim maximom 1,2390 USD/EUR, ktoré dosiahla v piatok minulý týždeň.

ECB tento mesiac znížila svoju depozitnú sadzbu na nulu. Odvtedy sa podľa analytikov stalo populárnym predávať eura za austrálske doláre, z ktorých sú vyššie výnosy.

V utorok euro voči austrálskemu doláru kleslo na rekordné minimum 1,1645 AUD/EUR. Americký dolár voči japonskému jenu v utorok mierne stúpol, a to o 0,1 % na 78,18 JPY/USD.

Poľský zlotý v utorok voči euru do 15:40 SEČ posilnil, a to o 0,05 % na 4,109 PLN/EUR. Maďarský forint a česká koruna však oslabili. Forint si odpísal 0,53 % a klesol na 279,38 HUF/EUR a koruna stratila 0,21 % a oslabila na 25,25 CZK/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...