Európsky akciový trh posilnil

BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) – Európsky akciový trh vo štvrtok posilnil šiesty deň po sebe. Paneurópsky akciový index FTSEurofirst 300 stúpol o 0,6 % na 1 103,43 bodu.

Dôvodom štvrtkového posilnenia boli pozitívne správy z čínskej ekonomiky ako aj výsledky spoločnosti SABMiller. Aktivita v čínskom priemysle v novembri po prvýkrát za trinásť mesiacov vzrástla.

Index nákupných manažérov (PMI) v čínskom priemysle podľa predbežných údajov, ktorý zverejnila vo štvrtok banka HSBC, posilnil na 50,4 bodu z októbrových 49,5 bodu.

Nadnárodná pivovarnícka spoločnosť SABMiller, ktorá je druhým najväčším výrobcom piva na svete, za svoj účtovný prvý polrok trvajúci do konca septembra dosiahla rast zisku o 12 %. Pomohla jej k tomu akvizícia austrálskej pivovarníckej firmy Foster a silný rast v Latinskej Amerike.

SABMiller vo štvrtok formoval, že jeho upravený zisk pred zdanením za apríl až september bol 2,76 mld. USD. Jeho tržby posilnili o 11 % na 17,47 mld. USD. Akcie spoločnosti SABMiller posilnili o 6,9 %.

Na amerických a japonských akciových trhoch sa pre sviatok neobchodovalo.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...