Eurostar chce expandovať na železnice západnej Európy

LONDÝN 14. mája (WEBNOVINY) – Eurostar plánuje v najbližších rokoch veľkú expanziu do ďalších západoeurópskych metropol. Plány zabezpečovať vysokorýchlostné železničné spojenie aj medzi ďalšími veľkomestami starého kontinentu v nedeľu zverejnil šéf spoločnosti Nicolas Petrovic.

Pre sobotňajšie vydanie britského denníka Financial Times potvrdil, že rozšírenie pôsobnosti Eurostaru sa bude týkať štyroch krajín a desiatich miest vrátane Amsterdamu, Frankfurtu, Ženevy či Marseille. Stať by sa tak malo do piatich rokov, dodal.

Cieľom Eurostaru, kde má okrem francúzskej a britskej vlády podiel aj Belgicko, je získať cestujúcich na úkor leteckých prepravcov. Pomôcť by mu k tomu mal aj nákup nových vlakov s kapacitou 900 ľudí od nemeckej spoločnosti Siemens.

Eurostar prepraví medzi Bruselom, Parížom a Londýnom takmer desať miliónov ľudí ročne.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...