Euroval ponúkne dvadsaťročné dlhopisy

LONDÝN 19. marca (WEBNOVINY) – Európsky fond finančnej stability (EFSF) plánuje emisiu dlhopisov so splatnosťou 20 rokov. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters, podľa ktorej by objem emisie s doteraz najdlhšou splatnosťou v rámci EFSF mal dosiahnuť maximálne 1,5 mld. eur.

Záchranný fond eurozóny poveril prípravou emisie banky BNP Paribas, Commerzbank a DZ Bank, ktoré už v pondelok oslovili potenciálnych investorov s cieľom otestovať záujem o ponuku.

EFSF doteraz nevydal dlhopisy s dlhšou než desaťročnou splatnosťou. Cena nových dlhopisov by mala byť stanovená ešte v pondelok. Podľa agentúry Reuters sa predbežne očakáva výnos zhruba 120 bázických bodov nad strednou hodnotou úrokových swapov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...