Euroval porušuje ústavu, nemecký poslanec žaluje ECB

BERLÍN 10. septembra (WEBNOVINY) – Nemecká vláda uviedla, že je naďalej presvedčená o zlučiteľnosti trvalého eurovalu, čiže Európskeho stabilizačného mechanizmu (ESM), s ústavou krajiny napriek novej sťažnosti nemeckého poslanca Petra Gauweilera.

Nemecký ústavný súd v Karlsruhe v stredu rozhodne o tom, či euroval môže pokračovať.

„Spolková vláda je presvedčená, že ESM je v súlade s ústavou,“ povedal hovorca vlády Steffen Seibert na pravidelnej tlačovej konferencii.

Euroskeptický člen z radov Merkelovej vládnych konzervatívcov Peter Gauweiler cez víkend podal žalobu na súd proti rozhodnutiu Európskej centrálnej banky nakupovať dlhopisy štátov eurozóny, ktoré majú problémy.

„V dôsledku najnovšej sťažnosti a nič nezmenilo. Sme presvedčení, že sa v podstate nič nezmenilo. Taký je postoj vlády,“ konštatovala Seibert.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...