Eurovia opraví cesty v Trenčianskom kraji

5.2.2012

BRATISLAVA 5. februára (WEBNOVINY) – Rekonštrukciu a modernizáciu úsekov ciest tretej triedy Uhrovec – Kšinná v dĺžke 10,3 kilometra a Žitná – Radiša – Omastiná v dĺžke 4,1 kilometra uskutoční firma Eurovia SK, a.s. Košice za 2,88 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Trenčiansky samosprávny kraj vybral dodávateľa v užšej súťaži spomedzi troch predložených ponúk. Predpokladaná cena za stavebné práce predstavovala 2,94 mil. eur bez dane.

Od zrekonštruovanej vozovky si trenčianska župa sľubuje menej nehôd, plynulejšiu cestnú premávku a zvýšenú obslužnosť dotknutých obcí aj mesta Bánovce nad Bebravou. Na vozovke odstránia výtlky a nerovnosti a položia nový kryt so zlepšenými protišmykovými vlastnosťami.

Zosilnia krajnice, opravia odvodňovacie rigoly a tam, kde chýbali, budú dobudované. Opravia a osadia zvodidlá, ako i dopravné značky s reflexným povrchom. Nový náter zároveň dostanú všetky priechody pre chodcov. Celý projekt by mal byť hotový za šesť mesiacov od uzavretia zmluvy, teda na konci júla tohto roku.

Spoločnosť Eurovia SK, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 1992. Pod názvom Eurovia – Cesty, a.s. fungovala od 28. júla 2005, po fúzii podnikov Cestné stavby a.s. Košice a Slov-via a.s. Poprad.

Súčasné obchodné meno má od 16. decembra 2009. Spoločnosť eviduje základné imanie 14,217 mil. eur, je súčasťou francúzskej stavebnej skupiny Vinci.

Majoritným vlastníkom firmy je francúzska spoločnosť Eurovia S.A. Vykonáva dopravné, inžinierske a priemyselné stavby, ako aj sprostredkovateľskú činnosť v stavebníctve, obchode a službách. Vyrába kamenivo v kameňolome a štrkovniach, transportný betón a tiež výrobky z betónu a cementu.