Eurovia pomôže regenerovať rómske osídlenia

13.2.2012

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Stavebná firma Eurovia SK, a.s. uskutoční revitalizáciu verejných priestranstiev v obci Nižný Žipov v okrese Trebišov.

Práce má vykonať za 1,12 mil. eur, vrátane dane z pridanej hodnoty, pričom zákazku získala v užšej súťaži s jedinou predloženou ponukou.

Odhadovaná cena projektu bola 940 tis. eur bez dane. Obnova obce bude spolufinancovaná z európskych peňazí cez Regionálny operačný program.

Ide o časť zameranú na regeneráciu sídiel cez projekty rozvoja obcí s rómskymi osídleniami vo vidieckom prostredí. Dodávateľská firma má v Nižnom Žipove vybudovať 1 945 metrov nových chodníkov, zrekonštruovať 413 metrov chodníkov a 632 metrov miestnych komunikácií.

Zároveň obnoví zeleň na ploche 3 281 štvorcových metrov, postaví dve nové zastávky a jednu opraví, doplní verejné osvetlenie v centre obce a obnoví lávku cez Žipovský potok do miestnej rómskej osady.

V Krásnohorskom Podhradí v okrese Rožňava zrekonštruuje Eurovia miestnu infraštruktúru v rómskej osade za 534,9 tis. eur bez dane. V tomto prípade uspela v tendri v konkurencii troch uchádzačov, keď predpokladaná cena prác bola 812,9 ti. eur. Firma Skanska SK, a.s. v rámci regenerácie sídiel s rómskym osídlením obnoví verejné priestranstvá v obci Veľké Ozorovce v okrese Trebišov za 221,7 tis. eur bez dane.

Zákazku získala v užšej súťaži spomedzi štyroch ponúk, pričom predpokladaná cena prác bola 501,8 tis. eur. Aj tieto dva projekty majú byť spolufinancované z európskych zdrojov cez Regionálny operačný program.