Eurozóna je blízko k dohode o Grécku, rokovania pokračujú

PARÍŽ 26. novembra (WEBNOVINY) – Eurozóna je veľmi blízko k dohode o gréckom dlhu. V nedeľu to vyhlásil francúzsky minister financií Pierre Moscovici.

V pondelok sa uskutoční ďalšie stretnutie ministrov financií eurozóny, na ktorom sa bude rokovať o uvoľnení pomoci pre Grécko vo výške 31,2 mld. eur.

„Myslím, že v podstate sme veľmi blízko k riešeniu,“ povedal Moscovici pre televíznu stanicu BMF TV. „Neviem, či v pondelok dospejeme k dohode, je to však možné a ja chcem dohodu,“ dodal. Nedosiahnuť ju by bolo podľa ministrových slov „nezodpovedné“.

Na ďalšiu časť finančnej pomoci v rámci balíčka v hodnote 130 mld. eur čakajú Atény od júna. Maratón rokovaní minulý týždeň zlyhal, európski predstavitelia však vyjadrili presvedčenie, že sa dohodu podarí dosiahnuť v pondelok.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...