Eurozóna potrebuje jednu vládu, tvrdí premiér Cameron

LONDÝN 9. mája (WEBNOVINY) – Eurozóna si vyžaduje jednu vládu, ak má byť úspešná a fungovať, vyhlásil v stredu britský premiér David Cameron.

„Nikde na svete nemajú spoločnú menu bez spoločnej vlády,“ povedal v rozhovore pre britský denník Daily Mail. Euro by podľa neho dávalo zmysel vtedy, keby krajiny eurozóny viac koordinovali svoje hospodárske politiky.

Cameron, ktorý minulý rok odmietol Pakt rozpočtovej disciplíny, ďalej obhajoval postavenie Británie mimo eurozóny a uviedol, že jeho krajina je schopná „robiť veci sama a pre seba“. „Vždy som veril, že rôzne krajiny budú potrebovať rôzne hospodárske politiky, úrokové sadzby šité ich potrebám,“ povedal.

Podľa Camerona je však v záujme Británie, aby sa eurozóna, ktorá tvorí 40 % britského exportu, vrátila k rastu. „Chceme aby si vyriešili problémy, ktoré majú. Chceme mať spoločný trh, chceme európsku spoluprácu, nechceme však euro,“ povedal. Euro je podľa neho projekt, ktorý v súčasnosti prechádza zmenami, a môže ísť rôznymi smermi.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...