Eurozóna povzbudzuje Grécko k plneniu reforiem

BRUSEL 27. januára (WEBNOVINY) – Ministri financií členských štátov eurozóny v pondelok vyzvali Grécko na vystupňovanie úsilia pri plnení dohodnutých reforiem a privatizačných cieľov.

Pokrok pri riešení otvorených otázok je „príliš malý“, povedal pred bruselskou schôdzkou ministrov holandský šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem.

Jeho nemecký rezortný kolega Wolfgang Schäuble konštatoval, že „ďalšie úsilie je potrebné“, obavy o budúcnosť štrukturálnych reforiem a privatizačného programu vyjadril aj rakúsky minister Michael Spindelegger.

Rokovania vlády v Aténach s medzinárodnými veriteľmi viaznu niekoľko mesiacov pre spory o tempo znižovania výdavkov a reforiem. Ďalšiu časť krízových úverov Grécko dostane až po odsúhlasení európskymi partnermi a Medzinárodným menovým fondom (MMF).

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...