Eurozóna stále čelí bolestivej kríze, čaká ju pomalý rast

FRANKFURT 12. júla (WEBNOVINY) – Eurozóna pravdepodobne zaznamená obdobie pomalého hospodárskeho rastu a Európska centrálna banka (ECB) bude musieť ponechať svoju monetárnu politiku dlho uvoľnenú.

V piatok to vyhlásil viceprezident ECB Vitor Constancio. „Rozvinuté ekonomiky, Európa špeciálne, čelia dlhému obdobiu pomalého hospodárskeho rastu a to preverí kvalitu našich inštitúcií,“ povedal Constancio.

„Eurozóna stále čelí bolestivej kríze plnej nerovnováhy, rozdrobenosti na finančných trhoch a nízkeho hospodárskeho rastu,“ dodal predstaviteľ ECB.

Zároveň uviedol, že hoci banky v eurozóne naďalej čelia problémom, sú v lepšom stave, ako sa vo všeobecnosti zdá, a ich situácia sa spolu s plánovaným uvedením bankovej únie do praxe ešte zlepší.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...