Eurozóna uvoľní úverovú tranžu pre Grécko

BERLÍN/ATÉNY 26. júla (WEBNOVINY) – Predstavitelia eurozóny uvoľnia úverovú tranžu pre Grécko v piatok a po súhlase členských krajín eurozóny by ju malo mať Grécko k dispozícii v pondelok.

Agentúre Reuters to v piatok potvrdili zdroje z prostredia eurozóny.

S určitým zdržaním grécky parlament schválilo poslednú legislatívu, ktorú medzinárodní veritelia požadovali výmenou za úverovú tranžu v objeme 5,8 mld. eur.

„Grécko urobilo všetky potrebné opatrenia. To znamená, že (s pomocou) môžeme súhlasiť,“ povedal jeden z predstaviteľov eurozóny.

Nemecko tento týždeň odložilo vyplatenie ďalšej tranže pomoci Grécku do pondelka, aby sa uistilo, že všetky podmienky sú splnené. Vyplýva to z nemeckého vládneho dokumentu. Podľa aktuálnych vyjadrení predstaviteľov krajiny však v súčasnosti ide o formalitu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...