Eurozóna zostane v tomto roku v recesii

BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) – Medzinárodný menový fond (MMF) opäť varoval, že globálne ekonomické zotavovanie oslabuje napriek snahe vlád o stimuláciu rastu.

MMF vo svojej najnovšej správe uviedol, že ekonomika eurozóny v roku 2013 zostane v recesii, hoci pôvodne predpovedal jej rast. Fond teraz prognózuje, že ekonomika Európskej menovej únie sa v tomto roku zmenší o 0,1 %.

Ešte pred tromi mesiacmi MMF predpovedal rast hospodárstva eurozóny o 0,2 %. Informovala o tom v stredu stránka bbc.co.uk.

Globálna ekonomika podľa najnovšej predikcie fondu v tomto roku posilní o 3,5 % a v roku 2014 o 4,1 %, čiže o 0,1 percentuálneho bodu menej, ako uvádzal vo svojej októbrovej prognóze.

MMF predpokladá, že globálnu ekonomiku smerom nahor potiahnu najmä rozvíjajúce sa krajiny, a nie vyspelé štáty, ktoré sa ešte len vynárajú z recesie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...