Eurozóne hrozí trvalo nízky rast, reformy horia

FRANKFURT 11. júla (WEBNOVINY) – Nízke úrokové sadzby neznamenajú, že štáty eurozóny si môžu dovoliť odkladať reformy. Vyhlásil to vo štvrtok člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky (ECB) Benoit Coeure.

„Nízke úrokové sadzby a zlepšenie podmienok na finančných trhoch môžu viesť k pocitu, že reformy možno rozložiť na dlhšie časové obdobia. Reformy sú však naliehavé,“ zdôraznil Coeure podľa textu prejavu, ktorý získala agentúra Reuters.

Odklad reforiem by podľa neho zvýšil riziko, že hospodársky rast zostane trvalo slabý.

Coeure ďalej naznačil, že ECB bude s Európskou komisiou (EK) a Európskou investičnou bankou spolupracovať v snahe oživiť trh úverov, ktoré sú kryté cennými papiermi firiem.

„ECB môže podporiť oživenie trhu cenných papierov krytých aktívami (ABS) pod podmienkou, že riziká pre eurosystém budú kontrolovateľné a základné nástroje budú jednoduché a transparentné,“ uviedol predstaviteľ ECB.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...