Exriaditeľ prešovskej nemocnice o kšeftoch s liekmi nevedel

20.6.2012

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) – Bývalý riaditeľ prešovskej nemocnice J. A. Reimana Ľubomír Jacko nemá vedomosti o obchodovaní s onkologickými liekmi, ktoré sa malo diať v období jeho úradovania.

„Osobne som takýto proces nenariadil, počas môjho pôsobenia som ani raz nedostal požiadavku od kohokoľvek na odkúpenie onkologických liekov z našej nemocnice,“ uviedol pre agentúru SITA Jacko.

Podľa neho na žiadnom dokumente, ktorý s prípadom súvisí, nefiguruje jeho podpis.

O tom, že sa údajne obchodovalo s liekmi, sa Jacko podľa jeho vlastných slov dozvedel až v utorok, kedy o tom médiá informovala ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská.

Podľa vyjadrení ministerky, bývalé vedenie Fakultnej nemocnice J. A. Reimana, ktorá dlhodobo zápasí so zlou finančnou situáciou, totiž robilo až sedemmesačné zásoby onkoliekov za účelom ich ďalšieho predaja. Nemocnica nakupované lieky predávala distribútorom Medicopharm a Roncor.

Zisk z takéhoto predaja bol pritom pre nemocnicu minimálny, rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou liekov, ktoré majú hodnotu niekoľko desiatok eur, predstavoval totiž len tri centy. Prešovská nemocnica takto od januára až marca tohto roku predala spolu 2 310 balení liekov v celkovej nákupnej hodnote približne 60 tis. eur.

Zvolenská informovala o tom, že zákon zo strany bývalého vedenia nemocnice porušený nebol. „Jedná sa však z môjho hľadiska o mimoriadne neetické správanie, ktoré nemá obdobu,“ povedala.