Faxovanie cez internet – náhrada klasického faxu

6.3.2012

BRATISLAVA 7. marca (WBN/PR) – Faxovanie je aj napriek rozvoju internetu stále nevyhnutným komunikačným nástrojom u väčšiny firiem i podnikateľov, aj keď je stále viac nahradzované e-mailovou komunikáciou. Novým fenoménom sa preto na celom svete stáva faxovanie cez internet, vďaka ktorému je možné odosielať i prijímať faxy jednoducho cez e-mail a navyše ešte dosiahnuť významné úspory.

Najvýznamnejším slovenským poskytovateľom faxovania cez internet je spoločnosť FAX.sk, ktorá zaisťuje faxové služby už niekoľkým tisícom firiem a podnikateľov na Slovensku, ale aj v mnohých ďalších krajinách.

Výhody faxovania cez internet

Faxovanie cez internet nie je vôbec zložité, vaše faxy odosielate a prijímate rovnako jednoducho ako e-mail.

Od poskytovateľa služby získate bežné slovenské faxové číslo, zaslať fax vám teda bude môcť ktokoľvek tak ako doteraz. Navyše si môžete ponechať aj svoje súčasné faxové číslo, nebudete teda musieť oznamovať svojim obchodným partnerom zmenu čísla.

Pretože všetky faxy odosielate a prijímate e-mailom, nebudete už potrebovať klasické faxové zariadenie ani platiť poplatky za pevnú linku. Za minimálny mesačný poplatok tak získate plnohodnotnú náhradu klasického faxu. Spoločnosť Fax.sk napríklad uvádza, že s jej službou ušetríte viac ako 60 % poplatkov za faxovanie, navyše už nebudete musieť vaše faxové zariadenie nahradzovať novým či kupovať nové tonery.

Ako začať s faxovaním cez internet?

Na faxovanie cez internet nepotrebujete nič iné než platnú e-mailovú adresu. Po vyplnení objednávky na stránkach www.fax.sk a zaplatení prvého mesačného poplatku získate okamžite svoje faxové číslo a môžete začať s faxovaním.