Fed by mal nakupovať dlhopisy, aby znížil nezamestnanosť

SAN FRANCISCO 12. augusta (WEBNOVINY) – Americký Federálny rezervný systém (Fed) by mal pristúpiť k novému kolu nákupu dlhopisov, aby vysoká miera nezamestnanosti v USA klesala rýchlejšie.

Vyhlásil to šéf Fed-u v San Franciscu John Williams. Miera nezamestnanosti v USA sa v júli zvýšila na 8,3 %. P

Pokračujúce náznaky spomalenia ekonomiky spolu s ohrozením, ktoré plynie z dlhovej krízy v eurozóne podľa Williamsa znamená, že Fed by mal v tejto chvíli urobiť viac.

Šéf Fed-u v San Franciscu je už druhým predstaviteľom americkej centrálnej banky, ktorý sa rázne vyslovil za agresívne nové opatrenia na stimulovanie ekonomiky.

Názor, že by mal Fed pristúpiť k nákupu cenných papierov, v pondelok už vyjadril šéf Fed-u v Bostone Eric Rosengren. Podľa jeho slov by mal Fed nakupovať dlhopisy až do chvíle, kým americká ekonomika nebude opäť v plnej sile.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...