Fed sa obáva rizík nákupu aktív

WASHINGTON 4. januára (WEBNOVINY) – Obavy predstaviteľov amerického Federálneho rezervného systému (Fed) z potenciálnych rizík spojených s nákupom aktív na finančných trhoch vzrastajú.

Vyplýva to zo zápisnice z decembrového stretnutia predstaviteľov Fed-u zverejnenej vo štvrtok. Zdá sa však, že Fed by napriek tomu mal v tomto programe stimulov zatiaľ pokračovať.

Zo zápisnice vyplýva čoraz viac rezervovaný postoj predstaviteľov Fed-u voči navyšovaniu položiek v súvahe. Fed výrazne zvyšoval svoju súvahu od roku 2007 až do roku 2009 v dôsledku finančnej krízy.

„Viacerí predstavitelia zastávajú názor, že by bolo možno vhodné spomaliť, alebo zastaviť nákupy výrazne pred koncom roka 2013. Vyjadrujú tak obavy o finančnú stabilitu a o veľkosť súvahy,“ uvádza sa v zápisnici.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...