Fed uložil poisťovni MetLife miliónovú pokutu

WASHINGTON 8. augusta (WEBNOVINY) – Americký Federálny rezervný systém (Fed) oznámil, že najväčšia poisťovňa v USA podnikajúca v oblasti životného poistenia, spoločnosť MetLife Inc., dostane pokutu 3,2 mil. USD pre „napadnuteľné a nespoľahlivé“ praktiky pri obsluhe úverov a vypovedaniach hypoték.

Fed ako regulačný úrad uviedol, že firma adekvátne nedozerala nad týmito operáciami vo svoje dcérskej spoločnosti pôsobiacej ako banka.

Fed dodal, že suma 3,2 mil. USD je maximálnou pokutou, akú môže uložiť na základe existujúcej legislatívy a rozsahu aktivít MetLife pri vypovedaniach hypoték.

Zisk spoločnosti MetLife sa v druhom kvartáli zdvojnásobil na 2,26 mld. USD. Prevádzkový zisk v Severnej a Južnej Amerike vzrástol dvojciferným tempom a prekonal očakávania analytikov.

MetLife Inc. pôsobí celosvetovo v oblasti poskytovania poistenia, pričom svoje služby poskytuje 90 mil. klientov vo viac ako 50 krajinách sveta. MetLife Amslico pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje produkty životného a úrazového poistenia.

Kurz:
(1 EUR = 1,2436 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...