Fico dostal petíciu od primátorky Prievidze, má dobudovať R2

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) – Premiérovi Robertovi Ficovi dnes na úrad vlády doručila primátorka Prievidze Katarína Macháčková petíciu, aby vláda opäť zaradila budovanie rýchlostnej komunikácie R2 medzi svoje najvyššie priority.

Petíciu za zaradenie piatich úsekov R2 v Trenčianskom kraji medzi vládne priority rozbehli na jar, hárky podpísalo 16 673 ľudí z celého trenčianskeho regiónu. Pridali sa k nej obce a mestá okresov Prievidza, Bánovce nad Bebravou a Partizánske.

„Táto komunikácia je základom dopravnej infraštruktúry v našom regióne. My konkrétne v Prievidzi máme priemyselný park, ktorý je prázdny a investorom bráni táto okolnosť do Prievidze prísť,“ vysvetlila primátorka.

Upozornila, že existujúcu cestu medzi Trenčínom a Prievidzou ľudia nelichotivo nazývajú „cestou smrti“. Podľa jej slov z technicko-bezpečnostného hľadiska nespĺňa parametre potrebné pre súčasnú frekvenciu dopravy v tejto oblasti. „Bolo tam veľa smrteľných úrazov, cítime aj z tohto dôvodu potrebu, aby rýchlostná komunikácia bola vybudovaná,“ dodala primátorka.

Macháčková pripomenula, že keď premiér Fico počas výjazdového zasadnutia vlády v apríli 2008 navštívil Prievidzu, prijal kabinet uznesenie, podľa ktorého mal minister dopravy zabezpečiť začatie stavebných prác piatich úsekov rýchlostnej cesty R2 v Trenčianskom kraji do konca roka 2010. „Prisľúbili nám že cesta sa začne stavať v roku 2010 a v roku 2014 bude ukončená. Bohužiaľ, realita je úplne iná,“ dodala primátorka Prievidze. Termíny výstavby sa stále posúvajú. Podľa slov Macháčkovej sa v lete tohto roku mal začať stavať len úsek Ruskovce-Pravotice, ale nestalo sa tak. Ostatné úseky sú plánované v rozpätí rokov 2015 až 2019. Primátorka Macháčková verí, že od Fica by sa mohla už na stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej dozvedieť odpoveď na otázku, kedy sa so stavbou cesty začne. Macháčková sa na ňom ale nezúčastní, pozvánku nedostala. Očakáva, že téma sa tam napriek tomu otvorí.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...