Fico zakročil, ľudia naďalej môžu zbierať huby a lesné plody

3.12.2013

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Predseda vlády SR Robert Fico požiadal ministra pôdohospodárstva SR Ľubomíra Jahnátka, aby stiahol návrh novely zákona o lesoch z aktuálneho rokovania parlamentu. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády SR. Fico tak urobil, aby nevznikli pochybnosti o tom, že ľudia môžu naďalej bez obmedzení zbierať huby a lesné plody, či vstupovať do lesa tak, ako to bolo doteraz.

Spomínanú novelu zákona kritizoval v utorok podpredseda strany Most-Híd Zsolt Simon, ktorý ju považuje za paškvil z dielne „odborníkov z Komjatíc“.

Simonovi sa nepozdával bod zo spoločnej správy, ktorý navrhuje, aby sa aktivity za účelom dosiahnutia zisku na lesných pozemkoch mohli vykonávať len so súhlasom vlastníka alebo správcu.

„Kto bude ten, kto rozhodne o tom, či pozbierané huby sú za účelom vytvorenia zisku alebo za účelom, že si ich doma pripravíte na panvici?“ konštatoval na utorňajšom tlačovom brífingu Simon.

Dodal tiež, že pokiaľ by parlament schválil vládny návrh zákona v takomto znení, je presvedčený, že nikto v krajine nebude zbierať huby ani lesné plody.