Ficovci budú makať ako čerti, prisľúbil premiér Slovákom

BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) – To najťažšie už máme za sebou, druhá polovička tohto roka bude dobrá, vyhlásil predseda vlády v relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy.

„Ja som absolútny optimista, som presvedčený, že nebudeme prijímať žiadne rozhodnutia typu daňového a že zvládneme deficit pod tri percentá,“ povedal premiér.

Peniaze má podľa neho priniesť reforma štátnej správy. „Ideme do obrovskej reformy, aby štát nebol taký byrokratický. Tam sú tie zdroje,“ dodal s tým, že práve z tejto reformy rátajú s určitými príjmami. Napriek svojmu optimizmu Fico nechcel garantovať, že štát už nebude zdvíhať dane.

„Ja môžem garantovať len to, že verím tejto krajine, verím tejto vláde a budeme makať ako čerti od rána do večera a urobíme všetko pre to, aby Slovensko nemuselo prijímať žiadne konsolidačné opatrenia,“ poznamenal.

Upozornil však, že ak nebude hospodársky vývoj priaznivý v Európe, nebude dobre ani na Slovensku. „Ideme dole a hore s tým, ako sa hýbe európske hospodárstvo,“ doplnil.

Ďalšie zásahy do druhého piliera v tomto okamihu podľa Fica nechystajú. Chcú len upozorňovať ľudí, že fondy stále znehodnocujú ich peniaze a prichádzajú tak o svoje úspory.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...