Fínsko podporuje Dijsselbloema na post šéfa Eurogroup

HELSINKI 18. januára (WEBNOVINY) – Fínsko podporuje kandidatúru holandského ministra financií Jeroena Dijsselbloema na post nového šéfa skupiny ministrov financií eurozóny (Eurogroup).

Vyplýva to z oficiálneho vládneho dokumentu zverejneného v piatok. Fínsko podporuje jeho menovanie na post nového šéfa Eurogroup, píše sa v dokumente.

Holandský minister financií Jeroen Dijsselbloem vo štvrtok oficiálne oznámil, že chce kandidovať na post šéfa Eurogroup a nahradiť tak odstupujúceho Jean-Clauda Junckera. Predpokladá sa, že predstavitelia Eurogroup rozhodnú o nástupcovi Jean-Clauda Junckera v pondelok. Dijsselbloem je už dlhší čas pokladaný za favorita na tento post.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...