Firma HTC má problém, štvrťrok jej ukrojil zo zisku 91 %

TAIPEI 7. januára (WEBNOVINY) – Taiwanský výrobca smartfónov HTC zaznamenal v štvrtom štvrťroku 2012 medziročný pokles zisku o 91 %.

Spoločnosť HTC o tom informovala v pondelok. Nauditovaný čistý zisk spoločnosti HTC za obdobie od októbra do decembra bol vo výške 1 mld. taiwanských dolárov (TWD).

V rovnakom období predminulého roka vykázala spoločnosť HTC zisk vo výške 11,02 mld. TWD. V treťom kvartáli minulého roka dosiahla spoločnosť zisk 3,9 mld. TWD.

Analytici predpokladali, že spoločnosť HTC v sledovanom období dosiahne zisk 1,47 mld. eur. Zisk spoločnosti výrazne poklesol, pretože jej produktom sa na trhu darí horšie ako konkurenčným smartfónom od spoločnosti Apple a Samsung.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...